Katowicka Strefa Kultury

Katowice. Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Katowice zmieniają się w ekspresowym tempie, jeszcze trochę i dawny klimat pozostanie tylko na starych pocztówkach. Prawdę mówiąc, nie tęsknię za nim. Wolę to nowe oblicze miasta.
Miejsce które przedstawiam dzisiaj odwiedziłem ostatnio ponad trzy lata temu. Wtedy jeszcze mieszkałem w pobliżu, a rewitalizacja terenów po KWK Katowice dopiero się zaczynała, można było pomykać rowerkiem w tym miejscu, choć widoki nie były zbyt zachęcające. Jeszcze wcześniej był tu szary plac i dużo "krzaczorów" zasłaniających całkiem ładne choć zniszczone, stare budynki KWK Katowice. Dzisiaj w tym miejscu stoi nowe Muzeum Śląskie będące częścią wielkiego, nowoczesnego kompleksu budowli tworzących Strefę Kultury. Jeszcze nie wszystko jest ukończone, ale już widać, że jest to jedno z najnowocześniejszych i najładniejszych architektonicznie miejsc w naszym kraju. Takich projektów naprawdę nie powstydziłby się Nowy York. Fotki zrobione w szary, niby wiosenny dzień nie oddają klimatu tego miejsca i myślę, że pstryknę jeszcze kilka przy ładniejszej pogodzie, kiedy wszystko będzie już ukończone. Tak przy okazji, dzisiaj w Spodku trafiliśmy na targi mody niezależnej „Mustache Yard Sale”. Może niezbyt znam się na modzie, ale podobały mi się pewne modele damskiej, geometrycznej biżuterii wprost z drukarki 3D oprócz tego było trochę ciekawych ciuchów. Generalnie ciekawe doświadczenie. Zapraszam do Katowic, choćby na Festiwal Tauron Nowa Muzyka który odbywa się na terenach Katowickiej Strefy Kultury. 


 Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, na terenie dawnej KWK Katowice Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, na terenie dawnej KWK Katowice

 Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, na terenie dawnej KWK Katowice


 Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, na terenie dawnej KWK Katowice

Katowice - Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia


Katowice - Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia

Katowice - Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego RadiaKatowice - International Congress CentreKomentarze

 1. Świetnie wygląda... wspaniałe zdjęcia, spróbuję w czerwcu zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję. Miło usłyszeć pochwałę z ust kogoś, kogo opinię sobie cenię.
  W czerwcu pewnie będzie się wiele działo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miłe, wzajemnie :)

   w czerwcu przylatuję na Port Poetycki, liczę jednak na to, że nie utknę w Chorzowskiej Sztygarce i zobaczę architekturę Katowic. Nowoczesność bardzo lubię, właśnie w takim wydaniu.

   Usuń
 3. Pięknie :). Widziałam tylko z zewnątrz niestety... ;/...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty