Do końca świata i o jeden dzień dłużej

Śledzę od jakiegoś czasu szum medialny wywołany kolejnym Wielkim Finałem WOŚP i osobą Jerzego Owsiaka i z tej okazji pozwoliłem sobie zamieścić tutaj małe spostrzeżenie. Takiej ilości hejtu, jak pod artykułami o Jurku Owsiaku nie widziałem jeszcze nigdzie. Jako że zamieszczają ją zwykłe „owieczki”, takie małe szczekające pieski, postanowiłem jeszcze sprawdzić, co też mówią w tym temacie „politycy” ugrupowań nastawionych na NIE. Włączyłem sobie kanał z pewną prawicową telewizją o nazwie zaczynającej się na R, a tam znane osoby z trochę nieszczerymi uśmieszkami na twarzy mówią, że w zasadzie idea jest szczytna, ale dobro społeczne wymaga itd. ble, ble, ble... Z wypowiedzi tych panów wywnioskowałem jedno. Wcale nie chodzi o dobro społeczne, nawet nie chodzi o pieniądze, ale o zwykła politykę, o potencjalnych wyborców. Gra toczy się o umysły w większej części młodych ludzi, tych będących na TAK, bardziej radosnych, twórczych, współczujących. O umysły tych ludzi, którzy są aktywni i z odwagą patrzą w przyszłość nie zaś do tyłu, jak chcieliby przywódcy ruchów zwanych „Narodowymi”. Oni nie potrafią zrozumieć ludzi, którzy uśmiechają się szeroko, bawią się i pomagają sobie wzajemnie nie patrząc na różnice kulturowe, rasowe i inne. Dla wszelakiej maści PiS-owców i innych „owców” człowiek uśmiechnięty, to człowiek podejrzany, bo jak można się uśmiechać gdy „Ojczyzna w potrzebie”. Według tych ponurych ludzi każdy powinien zasłonić twarz kominiarką i wyjść na ulice dzierżąc w jednej ręce krzyż, a flagę w drugiej. Ich plan jest prosty – zniszczyć człowieka uważanego za przywódcę, będącego ikoną tego radosnego tłumu. Nieważne, że człowiek ten zrobił tak wiele dobrego dla nas wszystkich. Ważne jest, że jest osobowością potrafiącą ruszyć tłumy i dlatego jest niebezpieczny. Tylko dlatego.

Ja wierzę jednak, że ludzie o Wielkich Sercach nie dadzą się wciągnąć w gierki tych malutkich ludzików, a WOŚP będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.  

Źródło obrazka: Facebook - WOŚP

Komentarze

 1. :) wiesz, ludzie w Polsce nauczyli się, oczywiście niektórzy, Ci co najwięcej krzyczą na Owsiaka, że jak ktoś jest społecznikiem takiego kalibru, to nie powienien dostawać wynagrodzenia za to, co robi, bo przecież ich wszystkich cholernie boli, że Owsiak jakiś tam procent wypłaca na swoje utrzymanie. I uważam, że powinien wypłacić sobie premię i szkodliwe, dorzucę kolejnę pieniądze i wyrażam na to zgodę! Taki człowiek, to skarb... Ostatnio przeczytałam, że ktoś z zarządu Caristasu, kupił podarowany dom na rzecz samotnych matek albo hospicjum, za 10 tys, złotych.I co, takie praktyki nie oburzają, nie ciągną bloggerów do sądu... a przecież, tam ludzie wypłącają sobie wyższe wynagrodzenia... ech

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dorzucę Owsiakowi na szkodliwe :)

   Usuń
 2. Wygląda na to, że pomimo nagonki na Owsiaka i wbrew krzykaczom (a może troszkę dzięki nim na zasadzie przekory) WOŚP ma znowu świetne wyniki :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty